Uludağ Üniversitesine İlk Kez Kayıt Yaptıracakların Dikkatine

Uludağ Üniversitesi, ilk kez üniversiteye kayıt yaptıracaklar için bir duyuru yayınladı ve duyurunun özeti şu şekilde olmaktadır;

Üniversiteye İlk Kayıt

Üniversiteye kayıt iki şekilde olmaktadır;

Birincisi e-devlet üzerinden Uludağ Üniversitesinin e-kayıt işlemleri kısmından yapılacaktır ve bu kayıt işlemleri 16 – 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır.

Not: E-devlet üzerinden yada Türkiye.gov.tr üzerinde incelediğimiz de Uludağ Üniversitesinin herhangi bir şekilde kayıt aldığını göremedik. Kontrol için bu linkte ki sıralanan üniversiteler arasında bizler Uludağ Üniversitesini göremedik. https://www.turkiye.gov.tr/universite-hizmet-listesi?all 

Eğer bir şekilde bu dediğimden farklı bir bilgiye ulaşırsanız bizlere yorum olarak bildiriniz.

İkinci olarak e-devlet üzerinden kayıt yapamayanlar, görevli personeller eşliğinde yani 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında ilk kez kayıtlarını yapabilecekler.

* E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT YAPAN ÖĞRENCİLERİN ÜNİVERSİTEYE KAYIT İÇİN GELMELERİNE, HERHANGİ BİR EVRAK TESLİM ETMELERİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

Uludağ Üniversitesinde Zorunlu ve İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi Sunan Bölümler

http://ydyo.uludag.edu.tr/hazirlik_bolumu.html

Yukarıda ki linkten hangi bölümler de ingilizce hazırlık eğitimi var öğrenebilirsiniz.

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı

Zorunlu yabancı dil ve isteğe bağlı olarak yabancı dil hazırlık eğitimi almak isteyenler için önemli uyarılar;

Hazırlık Sınıfı Muafiyet / Seviye Tespit Sınıfı Sınav Tarihleri: 26 Ağustos – 23 Eylül 2019 Tarihleri Arası

Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet / Seviye Tespit Sınavı: 23 Eylül 2019 Saat: 10:00 (İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca)

İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Seviye Tespit Sınavı: 24 Eylül 2019 Saat: 14:00

Hazırlık Sınıfı Muafiyet / Seviye Tespit Sınav Sonuç Açıklama Tarihi: 25 Eylül 2019

Hazırlık Sınıfı Eğitim Başlangıcı: 30 Eylül 2019

Ders Kayıt İşlemleri

Üniversitemize yerleşen ve kesin kayıt işlemini tamamlayan tüm öğrencilerin http://uludag.edu.tr/oidb sayfasında ilan edilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takviminde belirtilen tarihlerde ders seçim
işlemlerini Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Kesin Kayıt Tarihleri

19 Ağustos Üniversite Kayıtları
20-21-22-23 Ağustos Kayıt

İlan edilen kayıt tarihleri dışında kayıt yapılmayacak ve kayıt yaptırmayan aday sayısı ek yerleştirme için boş kontenjan olarak ÖSYM’ye bildirilecektir ve daha sonra kayıt talebinde bulunamayacaklardır.

Kırmızı ile yazılın olan söz oldukça önemlidir. Bu sayfayı oluştururken yararlandığımız sayfa üniversitenin kendi duyurular kısmında paylaştığı şu

https://www.uludag.edu.tr/dosyalar/oidb/2019%20YKS%20Kay%C4%B1t%20%C4%B0%C5%9Flemleri%20-%20Duyuru%20Metni.pdf

sayfadır. Bu sayfada yazılanlar için hiç bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. En doğru bilgiyi Uludağ Üniversite duyularında ve öğrenci işleri merkezinden alabilirsiniz.

Sonuç olarak, ilk kez yaptıracak öğrencilerin Uludağ Üniversitesi web sitesini didik didik etmelerini öneririz. Daha çok duyurular ve akademik takvim kısımlarını, ayrıca okuyacakları bölümde yabancı dil hazırlık sınıfı var mı yok mu, yada kendileri okumak istiyor mu gibisinden önemli konuları araştırmalarını şiddetle öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir