Görükle’de Yaşam ve Öğrenci Hayatı

Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin çok büyük bir oranının yaşadığı olan Görükle hakkında kimler neler diyor, neler oluyor toparlamak istedik. Bu sene ilk defa üniversite olacakların kalacakları yer hakkında bilgi sahibi olması için hazırladığımız bu listeye sizler de katkıda bulunabilirsiniz.

Bakalım, öğrencilerin köyü Görükle için insanlar ne diyor;

Görükle’de Yaşam Rehberi

  • Görükle zaman zaman Tofaşçı gençliğin volta attığı, gençlerin ucuz biraz için mekanlar aradığı, para karşılığı zevk simsarlığı yapanların yoğun olduğu bir yer.
  • Görükle nüfus olarak büyük çoğunluğu öğrencilerin oluşturduğu, yine azımsanmayacak derecede de bekar insanların her gün iş hayatlarına koşturduğu ve öğrenciler dolayısıyla yeme – içme konusunda sıkıntı yaratmayan bir yer.
  • Kafeler, mekanlar, barlar konusunda yoğun öğrenci nüfusu ve hafta sonları Bursa’dan gelenleri kaldıracak kapasitede yerler bulunmakta. Hafta sonlarında dışarıdan gelenlerin çiftleşmek adına kadınları süzmesiyle ünlü. Her ne kadar mekanlar öğrencilerle dolsa da tanışmak için fazla cüretkar olunmaması gereken yer.
  • Spor yapmak isterseniz Görükle’de oldukça kaliteli ve fitness yada uzak doğu sporları açısından oldukça kaliteli ve antrenör ve hocalar açısından da oldukça yetkin bir çok spor salonu bulunmakta, ek olarak temiz kokmakta.
  • Çok fazla köpek sahibinin olduğu ve insanların köpeklerin bıraktıkları numuneleri toplamadığı iddia edilen yer.
  • Öğrenci köyü paradoksuna imkan veren yer. Öğrenci köyü denildiğinde, kütüphane, tiyatro, bilim evleri gibi bir şey beklenirken, tam tersine, üniversite öğrencileri için bolca kafe sanırım 185 adet, bolca bar, pub gibi mekanlar bulunmakta. Sanırım tek kütüphanesi Mümin Ceyhan Bursa Kütüphanesi (Ünikent Evleri bünyesinde).Olayı tamamen yanlış anlamış öğrenci köyü.
  • Yeni binalardan ev kiralayacakların dikkat etmesi gereken bir nokta, internet altyapısının her sokakta olmaması sebebiyle, internet konusunda sıkıntı yaşayabilecek olmanızdır.
  • Çok fazla emlakçının olduğu, emlak yönetimini başkalarının yaptığı apartmanların olduğu, kiraların yüksek ve emlakçıların komisyon almalarına uyuz olunan bir yer

Görükle hakkında internette araştırma yaptığınız da genel olarak bu tarz cümleler okuyacaksınız, sakin yaşamak isteyenin sakin yaşadığı, hızlı yaşamak isteyenin hızlıca yaşadığı, köy diye tabir edilen yerden sadece kampüse minibüslerin olduğu. Bir çokları için oldukça eğlenceli, öğrenciler dolayısıyla emlak fiyatlarının yüksek olduğu, öğrenciler sayesinde gece geç saatlere kadar açık olan ve yeme içme konusunda sıkıntısı olmayan bir yer.

Üniversite öğrencileri için bolca yurt, apart öğrenci evleri ve binaların bulunduğu öğrenci köyü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir