Öğrenci Yurdunda Kalmak mı Öğrenci Evine Çıkmak mı?

Lise hayatınız boyunca çok sıkı ders çalıştınız, üniversiteyi kazanmış arkadaşlarınızdan öyle hikayeler dinlediniz ki (ki bu hikayelerin devamı askerlik hikayeleri olarak devam edecek) kanınız kaynadı ve bir an önce üniversiteli olmak ve özgürlüğe kavuşmak istediniz.

Ve başardınız da, artık bir üniversitelisiniz ve hayat yolculuğunuza tek başına devam etmek zorundasınız. Peki tüm üniversite öğrencilerinin kafasını meşgul eden bir soruya cevap arıyoruz. Öğrenci yurdunda kalmak mı yoksa öğrenci evine çıkmak mı?

Bu konuyu her iki tercih için de sorgulayacağız ve de Bonus bir bilgi ile yazımızı kapatacağız.

Hadi başlayalım… Okumaya devam et “Öğrenci Yurdunda Kalmak mı Öğrenci Evine Çıkmak mı?”

Yurt Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Üniversite hayatımıza adım attığımız ilk günde yani üniversiteye kayıt olurken büyük ihtimalle öğrencilerin çoğu kalacakları yurdu da ayarlamış olmaktadır.

İl dışından gelen öğrenciler tek sefer de hem kayıt işlemi hem de kalacakları yurdu ayarlamaya çalışacakları için ikinci bir git gel yapmamak, üniversite masrafları açısında mantıklı bir seçim olacaktır.

Bursa yurtlar sitesi olarak sizlere tek vuruşta gol yapabileceğiniz yurt seçerken nelere dikkat etmelisiniz konusunda maddeler halinde güzel bir liste hazırladık ve bu liste sayesinde yurt seçiminizi daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Hiç vakit kaybetmeden listemize başlayalım; Okumaya devam et “Yurt Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz”